logo-ns-international
de-jong-intra-treinreizen-logo
treinrondreis-logo
omio-treinreizen-logo
tui-treinvakantie-logo-update

Treinreis Asten vergelijken

Ben jij op zoek naar info over goedkope treintickets naar Asten? Deze natuurrijke Nederlandse plek bezoek je gemakkelijk met de trein. Kiezen voor een treinreis heeft veel voordelen. Geen files of drukte, een grote en ruimte stoel waar je ook je benen kunt strekken, onderweg geniet je van een prachtig uitzicht en je komt in alle rust aan in Nederland. Ook is een treinreis zeer klimaatbewust. Met behulp van onze experts zoek jij aanvullende details over het reserveren van treinkaartjes naar Asten vanaf bijvoorbeeld Utrecht Centraal, Arnhem, Leiden Centraal, Station Amsterdam Centraal, Eindhoven, Rotterdam Centraal. Daarnaast vind je een handig stappenplan, treinschema’s en aanvullende feitjes over treinreizigers.

  • Dankzij de treinverbinding reis je gemakkelijk en supersnel naar Asten (Nederland).
  • Vertrek vanuit o.a. Station Amersfoort, ‘s Hertogenbosch Centraal, Zwolle, Station Den Haag HS, Treinstation Groningen, Station Nijmegen, eventueel via een station bij jou in de buurt.
  • In Nederland krijg je te maken met de NS (www.ns.nl).
  • Andere HSL of internationale treinen zijn: Intercity (IC), Sprinter, Rechtstreekse Intercity (IC), ICE, Intercity Berlijn, Intercity Brussel, Thalys.
  • Ga je veel plekken bezoeken? Interrailen kan met de Interrail Beneluxpas (tarieven vanaf €105).
treinkaartje-asten-nederland-kopen

Goedkoop treinticket Asten boeken

De trein is een geweldig vervoermiddel voor een vakantie. Je profiteert van prettige stoelen en draadloos internet. Je kunt lekker veel spullen meenemen en je hebt geen lange rijen voor de incheckbalie. Tijdens de rit is er een gaaf uitzicht met mooie landschappen. Je komt energiek aan op het treinstation van Asten-Centraal, en vindt daar ook bussen. Een uitstekende vervoermiddel voor een weekend weg, zomervakantie of citytrip. Hieronder ontdek je in de meest ideale volgorde hoe het proces van treintickets kopen in z’n werk gaat.

In vijf stappen een treinticket kopen naar Asten (Nederland)

  1. Kies treinticketshop

    Een betaalbaar treinkaartje bestellen naar Asten is moeiteloos te realiseren. Bezoek daarvoor een vergelijkingssite als Omio, Thetrainline.com of Treinreiswinkel. Je kunt ook boeken via NSInternational en de Nationale spoorwegmaatschappij van Nederland (NS). Treinritten in Nederland kan je ook bestellen bij www.rijksoverheid.nl of door het klantenservicenummer 0886721290.

  2. Datum en station van vertrek kiezen

    Bepaal vanaf welk treinstation jouw vakantie gaat beginnen. Veel mensen kiezen als startpunt Amsterdam, of Utrecht Centraal. Maar jouw reis kan ook beginnen bij een kleiner station in de buurt. Zoals Harlingen Haven & Winschoten. Het algoritme kijkt wat de beste route is vanaf de gekozen plek. Denk ook vast na over de datum en tijd van vertrek en een datum dat je wilt terugreizen (retourticket).

  3. Reizigers kiezen

    Denk na over het aantal personen en voer ook de leeftijden in. Voor de kleintjes is er een aantrekkelijke kinderkorting toe te passen. Voor 60-plussers heb je soms recht op een exclusieve seniorenkorting. Heb je een ledenpas, treinpas of kortingskaart? Voeg deze dan toe om de scherpste prijzen te vinden.

  4. Trajecten en reisroutes kiezen

    De zoekmodule geeft nu de beste treintrajecten en de prijsindicatie. Je ontdekt meteen de goedkoopste treinreis. Onderzoek altijd goed de voorgestelde tijden, de totale reistijd, hoe vaak je moet overstappen en met welke spoorwegmaatschappijen je reist. Op die manier zoek je moeiteloos de beste of snelste treinroute naar Asten. Voor sommige plekken is er niet altijd een rechtstreekse route te vinden. Je kunt dan losse treinkaartjes kopen. Meerdere vergelijkingsplatformen bieden ook mogelijkheden met de beschikbare alternatieven qua openbaar vervoer (denk aan bus, metro, tram).

  5. Extra’s voor meer comfort

    Als laatste kan je pakketten en uitbreidingen kopen. Denk aan een exclusief 1e klas ticket of het reizen in een stiltecoupé. Zitplaatsreservering is ook een optie. Je kunt kiezen voor een stoel aan het raam, een zitplek naast elkaar / tegenover elkaar of een compartiment of cabine met 6 zitplaatsen. Bekijk goed de voorwaarden rondom fietsen en huisdieren. Daarna geef je de passagiersgegevens door. De treintickets sturen ze per mail toe (het kan slim zijn om het wel te printen). De totale koopsom kan je voldoen middels Visa/Maestro kaart, PayPal, iDeal, Apple-Pay.

Voordelige tickets voor de trein naar Asten vinden?

Kies jouw eindbestemming (enkele reis of retourtje) en boek jouw ticket via internet

Op vakantie met de trein naar Asten (Nederland)

Zodra je onderweg bent bekijk je alvast het veelzijdige Nederland. Dit land heeft 18 miljoen inwoners (juni 2024). Een absolute aanrader is hoofdstad Amsterdam. De beste reistijd voor een treinvakantie in Asten is mei t/m september. De jaartemperatuur is gemiddeld zo’n 14,0 °C (zeeklimaat). De periode met de hoogste temperaturen is juli (gemiddeld 26,0 graden) en de koudste periode is januari (zo’n 7,0 °C). De nationale feestdag is 27 april Koningsdag, 4 mei Nationale Dodenherdenking, 5 mei Bevrijdingsdag. Het is een mooie Nederlandse plaats om met de trein naartoe te gaan. Denk aan een pakketreis of een stedentrip, weekendje weg, kerstvakantie, meivakantie, midweek, voorjaarsvakantie, zomervakantie. Breng een bezoekje aan het levendige centrum met bijzondere monumenten en plaatselijke winkels. Geniet van de lokale Nederlandse specialiteiten op een van de terrassen. Rondom deze plaats zijn er tal van leuke dorpjes en uitstapjes. Verder kan je hier heerlijk wandelen, fietsen, hiken, bootje varen en workshops volgen.

  • Na je reis volledig uitgerust op het perron aankomen.
  • Leuke steden en dorpjes die veel te bieden hebben.
  • Een prachtige groene regio voor prachtige wandelingen en urenlange fietstochten.
  • Ook vind je andere bezienswaardigheden in het land zoals: Heuvelland Zuid-Limburg.
  • Nederlandse campings, appartementen, bungalows, hotels, glampings, vakantiehuisjes zijn snel en eenvoudig te bereiken met het OV (bus, deelfiets, tram, metro).
  • Soms vind je een all-inclusive verzorgde treinvakantie met slaapplek op basis van all-inclusive, halfpension, volpension of alleen ontbijt.

Hollandse vertrekstations in juni 2024

Het fraaie van een treinreis is dat alle bestemmingen te bereiken zijn per rails. Een vakantie naar Asten per trein vangt al aan bij het NS-station bij jou in de buurt met een OV-chipkaart. Onderstaand vind je korte informatie over de meest drukke stations. Je kunt ook eerst meer lezen over eerste klas en tweede klas treintickets reserveren voor Kolari, Ax-les-Thermes & Algermissen.

  1. Utrecht Centraal: voldoende beveiliging aanwezig op de perrons.
  2. Amsterdam Centraal: vertragingen worden vroegtijdig gecommuniceerd.
  3. Rotterdam Centraal: druk station met veel leuke winkels.
  4. Den Haag Centraal: fijn station voor jouw internationale treinreis.
  5. Schiphol Airport: een gunstige ligging voor doorreis naar buitenland.
  6. Leiden Centraal: van ’s morgens tot ’s avonds aankomen.
  7. Breda: centraal station met tienduizenden passagiers per dag.
  8. Eindhoven Centraal: een modern station met goede aansluiting op buitenlandse bestemmingen.
  9. ’s Hertogenbosch (Den Bosch): heel veel leuke winkels in de buurt.
  10. Nijmegen: veel faciliteiten zoals toiletten, winkels, wachtruimtes en pinautomaten.
  11. Arnhem Centraal: gemakkelijk doorreizen per bus, auto, taxi of OV-fiets.
  12. Amersfoort Centraal: veel mogelijkheden rondom parken en afzetten.
  13. Haarlem: gemakkelijk inchecken met je OV-chipkaart.
  14. Zwolle: modern station met veel winkeltjes en koffietentjes.
  15. Delft: centraal station met tienduizenden passagiers per dag.

Andere populaire stations: Gouda, Hilversum, Groningen, Schiedam, Zaandam, Tilburg, Hengelo, Assen, Hoofddorp, Maastricht, Almere, Zaandam en Roosendaal, Venlo, Alkmaar, Ede / Wageningen, Enschede, Lelystad.

treinvakantie-asten-vergelijken

Treinticketshops vergelijken

Jouw treintickets kopen naar Asten doen we steeds vaker via internet. Je kunt gebruik maken van handige platforms die ticketprijzen van alle grote vervoerders op 1 plek verzamelen. Zo zie jij alle routes en prijzen op 1 overzichtelijke plek. Je kan ook je vervoersbewijs regelen via de nationale spoorwegen Nederland (NS). Ook interessant is het kiezen voor een treinpas (Interrail). In de lijst hieronder tonen wij de top-10 boekingsplatforms.

  1. Omio: al jouw trein-, bus- en vliegtickets op 1 plek.
  2. Thetrainline: voordelig en simpel de goedkoopste treintickets vinden.
  3. NSinternational.com: comfortabele zitplaatsen, aankomst in hartje stad
  4. www.ns.nl: boekingsmodule van de nationale spoorwegen.
  5. Treinreiswinkel.nl: één loket voor alle treinreizen.
  6. Treinrondreis.nl: de beste treintickets boeken tegen scherpe tarieven.
  7. Interrail: standaard gratis voor kinderen tot en met 11 jaar.
  8. Green Tickets: toont niet alleen de goedkoopste reizen, maar ook de meest duurzame.
  9. TUI: een touroperator met focus op pakketreizen en stedentrips.
  10. De Jong Intra: altijd opstappen bij een treinstation in de buurt bij deze populaire touroperator.
  11. Booking.com: eenvoudig hotels naast of vlakbij het station boeken.

Nuttige informatie over treinreizen naar Asten

Het Nederlandse spoornetwerk wordt voor een groot deel geëxploiteerd door Nederlandse Spoorwegen (NS). Intercity tickets zijn verkrijgbaar op www.ns.nl of telefonisch via 0886721290. In aanvulling op de de nationale spoorwegen heb je ook (internationale) treinen als Intercity (IC), Sprinter, Rechtstreekse Intercity (IC), ICE, Intercity Berlijn, Intercity Brussel, Thalys. Je kunt verder reizen via grote treinstations zoals Amsterdam Centraal, Rotterdam Centraal, Utrecht Centraal. Grote luchthavens zoals Amsterdam (AMS) zijn prima te bereiken met het OV. De reisafstand tot hoofdstad Amsterdam is (per rails) zo’n 100 kilometer (1 uur reistijd). Jouw treinkaartjes koop je met de Euro (EUR). Een landelijke feestdag is 27 april Koningsdag, 4 mei Nationale Dodenherdenking, 5 mei Bevrijdingsdag. De belangrijkste religie is rooms-katholiek, protestants, islam. De voertaal is Nederlands. Stopcontact type C + F kan je gebruiken. De elektra-aansluiting is met 220 Volt ongeveer hetzelfde als hier in Nederland. De actuele tijdzone is UTC+02 (geen tijdsverschil). De telefooncode is +31. Bij een noodgeval bel je het noodnummer 112. Zijn er andere vragen? Voor overheidsinformatie kun je kijken op www.rijksoverheid.nl. Het adres van de Nederlandse ambassade in Nederland is: Turfmarkt 147, 2511 DP, Den Haag. Op treinvakantievergelijken.nl kan je ook verder lezen over Aanbiedingen.

LandNederland
Temperatuur (gemiddeld)14,0 graden
Nationale taalNederlands
Betalen metEuro (EUR)
Nationale spoorwegmaatschappijNederlandse Spoorwegen (NS)
Nationale ticketshopwww.ns.nl
Telefonisch kaartjes kopen0886721290
Type treinenIntercity (IC), Sprinter, Rechtstreekse Intercity (IC), ICE, Intercity Berlijn, Intercity Brussel, Thalys
SpoorwegknooppuntenAmsterdam Centraal, Rotterdam Centraal, Utrecht Centraal
InterrailpasInterrail Beneluxpas (vanaf €105)
Populaire bezienswaardigheidHeuvelland Zuid-Limburg

Ervaar volledig verzorgde treinrondreizen in Nederland

Vind de beste acties en regel de goedkoopste tickets online voor openbaar vervoer in Asten

Interrailen in Nederland

De Interrail One Country of Global Pas is een exclusief treinticket die je toegang geeft tot vrijwel alle treinen in Nederland en de rails van andere EU regio’s. Bij het grootste gedeelte van de treinen kan je zonder reserveren instappen wanneer jij de Interrail pas hebt (via App op je telefoon). Noemenswaardig: bij afwijkende treinen zoals een extra snelle hogesnelheidstrein (HSL) of nachttrein dien je een stoelreservering te doen. Een zitplaats reserveren is niet standaard inbegrepen. Let wel op de extra kosten die in rekening worden gebracht. Dankzij de speciale Interrail App kan je op ieder gewenst moment reizen inplannen, actuele vertrektijden bekijken en zitplekken reserveren. Het praktische van Interrail is dat er geen datum op je ticket staat. Je kunt dus helemaal reizen op jouw eigen tempo. Interrailen naar Asten kan jouw dus veel voorwerk (en kosten) schelen. In het bijzonder als je later in jouw vakantie wilt doorreizen naar andere regio’s in Nederland of bezienswaardigheden als Heuvelland Zuid-Limburg. Een Interrail Beneluxpas zijn verkrijgbaar vanaf €105. De Interrail Global Pass (voor reizen in Europa) zijn verkrijgbaar vanaf €195.

  • Toegang tot meer dan 40.000 bestemmingen.
  • Leer nieuwe mensen, steden en landen kennen.
  • Met de Interrail Beneluxpas (te koop vanaf €105) kun je onbeperkt reizen door Nederland.
  • D.m.v. de Interrail Global Pass mag je onbeperkt reizen in vrijwel heel Europa.
  • Voor nachttreinen & internationale treinen dien je doorgaans wel te reserveren.

Onze top-5 tips voor goedkope treinkaartjes naar Asten kopen

Treintickets bestellen naar station Asten centrum doe je tegenwoordig meestal via internet. De tarieven lopen zeer uiteen. In de volgende opsomming delen specialisten tips en adviezen op welke manier je kunt besparen op tickets (op donderdag 13 juni 2024).

  1. Boek op tijd: de goedkoopste tickets koop je maanden voor vertrek.
  2. Kies voor een flexibele reisplanning: reis heel vroeg of juist heel laat.
  3. Kies een langzamere route: klik geen hogesnelheidstrein aan en kies bewust voor een extra overstap.
  4. Aanbiedingen: controleer de aanbiedingen pagina op de website van de Nederlandse spoorwegmaatschappij voor speciale acties.
  5. Kindervoordeel en seniorenkorting: profiteer van voordeel voor kids en 65-plussers in 2024.

Veelgestelde vragen over vakantie met de trein

Wat zijn de opties van treinkaartjes kopen voor Asten?

Treintickets naar Asten in Nederland bestel jij online via NS International of de Nederlandse Spoorwegen (NS). Het telefoonnummer is 0886721290. Voor sommige data of trajecten kan je niet direct een kaartje kopen. Bezoek dan betrouwbare ticketwebsites zoals Thetrainline of Omio. Deze zoekmachines delen gegevens over routes en prijsindicaties van alle erkende vervoerders door heel Europa.

Vanaf welk treinstation kan ik reizen naar Asten?

Jouw vakantietrip kan gestart worden vanaf het lokale NS-station. Je kan probleemloos instappen op zo’n beetje ieder station. Je kunt denken aan Bunde, Landgraaf en Raalte. Flink wat treinverbindingen naar Asten beginnen vanaf Station Amsterdam Centraal. In aanvulling hierop: ook Almelo, Arnhem, Amersfoort, Breda, Apeldoorn en Rotterdam, Schiphol, Hengelo, Deventer, Utrecht vallen onder de noemer internationale intercity-stations met een uitstekende verbinding met o.a. TGV, Nightjet, Thalys, internationale intercity, Eurostar.

Hebben kinderen recht op extra korting?

De trein is een prima vervoermiddel om samen met kinderen op vakantie te gaan. Jonge kinderen kunnen zich vermaken met kleuren, een rondje maken of een stripboek lezen. Baby’s reizen vaak gratis mee. Ook kinderen met een basisschoolleeftijd krijgen meestal een extra kinderkorting (railrunner). Met zulke aantrekkelijke prijzen is het interessant om met kleine kinderen eens op vakantie te gaan via het spoor. De uiteindelijke korting voor kinderen wisselt per land, operator en leeftijd. Zie www.rijksoverheid.nl voor de hedendaagse kindertarieven en regels.

Zijn er ook speciale nachttreinen?

Een nachttrein is een prettige en klimaatbewuste manier van reizen. Deze zijn ideaal voor lange ritten. De slaaptrein is ideaal om je met volle energie te brengen op je vakantiebestemming. Ze bieden een hoog comfort met uitstekende voorzieningen. Voorbeelden zijn: een compartiment met eigen bed, couchette (slaapbank), uitstekende sanitaire faciliteiten en een uitgebreide keuze in eten en drinken. Op sommige trajecten heb je ook een autotrein.

Kan ik mijn fiets of meenemen in de trein?

Met jouw fiets op vakantie is goed voor het milieu en maakt het avontuur compleet. Je hebt de vrijheid om ergens heen te rijden. Ook in de internationale trein naar Asten mag een fiets meestal mee. In sommige gevallen mag je de fiets gratis meenemen, maar steeds vaker is een aanvullend fietsticket nodig. Soms kan je de fiets in een speciale wagon zetten. De voorwaarden voor de fiets in de trein kunnen per traject of maatschappij wisselen. Het is verstandig om dit voordat je boekt even te bekijken. Een opgevouwen vouwfiets ziet de vervoerder als handbagage en mag je dus zo meenemen. Het alternatief is een OV-fiets.

Hoe zit het met huisdieren in de trein?

Instappen met jouw hond in de trein naar Asten kan vaak zonder problemen. Je moet wel rekening houden met bepaalde voorwaarden. Schoothondjes die je gemakkelijk op schoot kunt houden of in een kooitje of mand passen mag je vaak gratis meenemen. Als het gaat om grotere huisdieren dien jij wel een kaartje aan te schaffen. Vaak moet je de honden aan de lijn houden en soms is een muilkorf verplicht. Uitzondering op deze regels zijn de blindengeleidehonden. Lees vooraf de regels op de website van NS (www.ns.nl).